Nors dauguma sakytų, kad verslas prasideda nuo idėjos, ir tai būtų tiesa, tačiau yra ir kitokia tiesa, kuri apibrėžia labiau teorinę pusę. Tuomet pradiniu tašku laikomas įmonės steigimas, kuris yra oficialus ir nenuginčijamas faktas, liudijantis bendrovės veiklos pradžią. Tad natūralu, jog nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų gali susidurti su nemažai klausimų kaip savo veiklą pradėti oficialiai. Arba koks įmonės tipas būtų geriausias bei kaip galima sutaupyti renkantis vieną ar kitą variantą.

Jau gana ilgą laiką vienas iš populiariausių yra UAB steigimas, tačiau tik pradedančiam savo verslą toks įmonės tipas gali pasirodyti pernelyg rimtas. Žinant tai, kad ne tik jos įregistravimo niuansai yra sudėtingesni lyginant su kitų tipų bendrovėmis. Bet dar ir pradinio kapitalo reikia turėtų ne mažiau, negu 2500 Eurų, kas verslo pradžioje yra dideli pinigai, kadangi ir kitų išlaidų neretai netrūksta. Todėl toks tipas gana geras kuomet planuojama nemaža veiklos apimtis ir rizika yra pakankamai nedidelė. Kadangi versle jos išvengti visiškai praktiškai neįmanoma.

Kai kuriais atvejais gali suvilioti ir parduodamos įmonės, kurių įsigijimas leidžia išvengti dalies formalumų, kuriuos įprastai sukelia naujų įmonių steigimas. Taip pat yra ir kitas nemažiau svarbus aspektas – tokia įmonė jau turi savo veiklos istoriją. Aišku, viskas priklauso nuo individualaus atvejo, tačiau neretai tai gali pagelbėti pradžioje. Kadangi toks verslas atrodys gerokai patikimiau, negu neseniai susikūręs. Būtent todėl įmonių pardavimas, kad ir be realiai veikiančio verslo yra gana populiarus ir praktikuojamas.

Jeigu turite nedaug žinių, o verslas yra daugiau inovatyvi idėja, kurią norite plėtoti, tuomet praktiškas variantas būtų MB steigimas. Tokios įmonės steigimas kaina yra vienas iš patraukliausių, be to, visi formalumai, kuriuos reikia praeiti prieš įregistruojant savo bendrovę šiuo atveju gana paprasti. Bet pastaraisiais metais tokių įmonių steigimas išpopuliarėjo ne vien dėl to. Dar viena priežastis yra gana nesudėtingas buhalterinis tvarkymas ir kiti su administravimu susiję niuansai.

Kuo individualios įmonės steigimas kartais gali būti labai rizikingas žingsnis?

Tikrai ne visi svarstydami apie būtent šį bendrovės tipą užduoda sau tokį klausimą. Tačiau tą padaryti vertėtų kiekvienam. Ir problema yra ne tokių įmonių steigimas ar su tuo susiję formalumai, bet jau ateityje veikiant verslui kylančios rizikos. Aišku, jeigu veikla sekasi gerai, tai problemų nekiltų, tačiau praktiškai visi verslininkai žino, kad sėkmė yra sunkiai nuspėjama, ypač kalbant apie nesėkmes. Kurių kartais numatyti praktiškai neįmanoma. Tokiu atveju individualių įmonių savininkai rizikuoja ne tik bendrovės, bet ir savo asmeninėmis lėšomis bei turtu. Todėl labai svarbu šį aspektą įvertinti jau pačioje pradžioje.

Lietuvos rinkos tendencijos rodo, jog įmonių steigimas Kaune sparčiai pakilo per pastaruosius keletą metų. Aišku, sostinės rodiklių pavyti kol kas nėra galimybių, tačiau ir rinkos skirtumai matomi gana akivaizdūs tarp šių didžiųjų miestų. Tačiau pasidžiaugti teigiamomis tendencijomis galima praktiškai visoje Lietuvoje, vertinant bendrus kriterijus. Tą lemia ne tik verslui patogi aplinka, bet ir gerėjanti ekonominė padėtis.