Šaltuoju metų laiku bene svarbiausias uždavinys daugeliui būna nesusirgti. Tačiau tikrai ne visi skiria pakankamai dėmesio imuniteto stiprinimui. Vieni mano, kad jų organizmas ir taip stiprus, kiti, jog virusai tiesiog juos aplenks, o dalis išvis apie tai nesusimąsto. Bent jau iki tol, kol nepajunta pirmųjų peršalimo ar kitos ligos simptomų. Norint to išvengti reikėtų pasidomėti kaip stiprinti imunitetą natūraliai. Dažniausiai tai nereikalauja nei labai daug laiko, nei investicijų, o vėliau gali tapti netgi kasdieniniu įpročiu.

Pirmiausia reikėtų pasirūpinti visaverte mityba ir tikrai neužtenka pavalgyti, kad tik nejaustum alkio. Todėl turėtumėte nepamiršti vaisių ir daržovių, kuriuose kaip niekur kitur gausu vitaminų. Būtent pastarieji yra vienas iš svarbiausių veiksnių imuniteto stiprinimui. Taip pat verta rinktis daug baltymų turinti maistą, bet kartu ir nepiktnaudžiauti juo ir nepersivalgyti, nes tai gali sukelti kitas sveikatos problemas.

Nereikėtų vengti grūdintis, nors ir pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti gana drastiškas būdas su abejotinu veiksmingumu ir neaiškiomis pasekmėmis. Tad tikrai nereikėtų šokti į eketę vidury žiemos, tačiau šaltas dušas rytais arba vakarais turės teigiamos įtakos jūsų organizmui.

Imuniteto stiprinimas natūraliomis priemonėmis gali būti ir toks paprastas dalykas kaip grynas oras. Todėl išeiti pasivaikščioti rekomenduojama kiekvieną dieną nepriklausomai nuo orų. Kurie žiemos bei rudenio metu dažnai būna nelabai viliojantys, tačiau su tinkama apranga tikrai vertėtų rasti bent pusvalandį per dieną pasivaikščiojimui. Be to, rekomenduojama vėdinti ir patalpas. Tai ne tik sumažina susirgimo riziką, tačiau ir teigiamai veikia organizmą.

Kaip atstatyti imuninę sistemą?

Jeigu jau nutiko taip, kad užklupo liga, labai tikėtina, jog imuniteto stiprinimui neskyrėte pakankamai dėmesio. Tačiau tai yra ilgalaikis procesas, o po ligos net ir busi gera imuninė sistema nusilpsta. Tuomet reikalingas greitas imuniteto stiprinimas, kadangi be to gali užklupti vėl nauja liga ir taip procesas kartotis ne vieną kartą. Jeigu sirgote pakankamai rimtai, ilgesnį laiką ir vartojote stiprius medikamentus, tuomet labai tikėtina, jog bus reikalingi vaistai imuniteto stiprinimui. Būtent jie gali duoti greičiausią rezultatą, tačiau tuo piktnaudžiauti nereikėtų, ypač jeigu liga nebuvo rimta, o jūsų imunitetas pakankamai stiprus. Tokiu atveju optimaliausia išeitis būtų vitaminai imuniteto stiprinimui. Jie užtikrins, kad gautumėte reikalinga vitaminų, kurių galbūt trūksta dėl nepilnavertės mitybos.

Kokie yra vitaminai imunitetui stiprinti atsiliepimai?

Kadangi pats produktas nėra skirtas greitam ir matomam rezultatui pasiekti, todėl ir atsiliepimų gali būti nedaug. Ieškant produkto imuniteto stiprinimui nereikėtų žavėtis reklamomis ar pasitikėti žinomų gamintojų brangiais produktais. Kadangi daugumos gaminių sudėtyje yra tie patys ir labai konkretūs vitaminai, kurie patys svarbiausi imuninei sistemai. Todėl pirmiausia reikėtų atsižvelgti į tai. Aišku, geri atsiliepimai gali padėti išsirinkti optimaliausią variantą kainos ir kokybės santykiu. Arba rasti produktą, kuris būtų artimas jūsų organizmui kitais aspektais. Tačiau net ir neigiamos nuomonės neturėtų būti priimtos į jas neįsigilinus. Kadangi norimo rezultato produktas gali neduoti ir dėl kitų aplinkybių. Pavyzdžiui, netinkamo naudojimo, kitų ligų. Be to, visuomet rekomenduojama konsultuoti su savo gydytoju arba bent jau vaistininku.