Šaltinis: Delfi.lt   Pigiai parduodamas naujas „iPhone 5“. Tokio turinio skelbimas svetainėje „skelbiu.lt“ budresnius piliečius nedelsiant priverstų suklusti: kažkas negerai. Ir perkant telefoną bent jau pasitikrinti – ar įrenginys veikia. Deja, vienam lietuviui, kuris macpartija.lt forumuose pasivadino vardu „Erikas 31“, tai įtarimo nesukėlė. Vyriškis, kurio įtarimą nuslopino tai, kad parduodama prekė buvo su dėžute ir su dokumentais, sumokėjo pinigus ir… gavo plytos vertės aparatą.Sumokėjus pinigus, išsiskyrus su pardavėju ir tik po to įsijungus telefoną, naująjį jo savininką pasitiko reikalavimas: nurodykite savo „Apple ID“ ir slaptažodį. Ir jokių užuominų nei apie tai, koks gali būti tas „Apple ID“, nei kaip susisiekti su žmogumi, kuris tai gali žinoti. Kitaip tariant, Erikui buvo parduotas jau anksčiau kito žmogaus registruotas įrenginys, o pardavėjas, žinodamas ką parduoda, dingo kaip į vandenį.

Visos telefono pirkėjo pastangos „atgaivinti“ telefoną buvo bergždžios: telefone buvo įdiegta „iOS 7“ operacinė sistema, kurioje sustiprintos apsaugos nuo vagysčių priemonės, o bandant pakeisti sistemą į senesnę versiją ekrane pasirodydavo klaidos pranešimas.

Kaip aiškinama tame pačiame forume, Erikui liko tik du pasirinkimai: parduoti telefoną dalimis arba prijungti jį prie belaidžio tinklo ir tikėtis, kad tikrasis šeimininkas ieškos įrenginio per „Find my iPhone“ programėlę, kažkokiu būdu su Eriku susisieks ir pasiūlys išsiaiškinti santykius be pareigūnų įsikišimo.