Viskas labai priklauso nuo konkretaus atvejo ir jūsų regėjimo. Profilaktinis akių patikrinimas yra gana paprastas, tikriausiai, visi žino, kuomet reikia atpažinti ant lentos esančias skirtingo dydžio raides. Tačiau tai tik pirminis testas, kuris gali įvertinti apytikslę regos būklę. Aišku, jeigu problemų nėra, tuomet toks metodas tikrai patikimas. Bet kitais atvejais po to turi būti atliekami ir sudėtingesni bei tikslesni testai. Kuriuos jau gali pasiūlyti tik specialios įstaigos ir atitinkamos srities gydytojai. Nuo to labai priklauso ir regėjimo patikrinimas kaina. Aišku, turint problemų ir kreipiantis į viešąsias įstaigas, ši procedūra nieko nekainuos. Nors kai kuriais atvejais tą patį gali pasiūlyti ir privatūs optikos salonai.

Kur tikrintis akis?

Dažniausiai ši procedūra atliekama kuomet vyksta periodinis sveikatos patikrinimas. Tačiau norintieji išsamesnių tyrimų arba turintys kažkokių regos problemų jau turėtų kreiptis į atitinkamos srities specialistus. Akių patikrinimas gali vykti poliklinikoje ir ligoninėje, tačiau šią paslaugą gali pasiūlyti ir gydytojo kabinetus turinčios optikos. Kurios niekuo nenusileidžia nei savo kompetencija, nei turima ir tyrimams reikalinga įranga. Tik prieš tai vertėtų pasidomėti, kokia yra, pavyzdžiui, Vision express akių patikrinimas kaina. Arba kiek gali kainuoti Fielmann akių tikrinimas, kadangi kiekviena įmonė taiko skirtingą kainodarą. Tačiau kartais galima sulaukti ir tokio kvietimo kaip pasitikrink akis nemokamai. Ir tikrai verta pasinaudoti šia galimybe, kadangi tame nėra jokios paslėptos minties, už ką vėliau gali tekti susimokėti. Tačiau visuomet gerai skirti laiko savo sveikatai ir jos būklės įsivertinimui.

Optometrijos centras veiklos sritys

Kaip jau pats pavadinimas išduoda, tai bus įstaiga, kurios veikla tiesiogiai susijusi su akimis. Todėl viena iš pagrindinių veiklų ir bus akių patikrinimas. Bet kadangi tai yra privati įmonė, daugiausiai orientuota į akinių pardavimą, todėl sudėtingesnio gydymo pasiūlyti negalės. Žinoma, įvairiausius testus, įvertinančius regėjimą, atlikti gali tikrai kompetentingai ir atitinkamai parinkti geriausiai tinkančius akinių lęšius. Taip pat galima įsigyti ne tik regos korekcijos priemones, bet ir akinius nuo saulės. Kurie reikalingi net puikiausiai matantiems žmonėms. Kadangi ryški vasaros saulė nėra labai gerai akims, ypač daug laiko praleidžiant gamtoje.

Akių patikra Klaipėda, kur reikėtų kreiptis?

Pajutus kažkokios negalavimus, pirmiausia, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris jau nuspręs, ką daryti toliau. Tačiau akių patikrinimas gali būti atliekamas ne tik poliklinikoje. Todėl galima iškart išsitirti be šeimos gydytojo tarpininkavimo duodant siuntimą. Aišku, tokiu atveju reikės kreiptis jau į privačias įstaigas. Tačiau didmiesčiuose jų yra pakankamai nemažai. Ir tokią paslaugą gali pasiūlyti vos ne visi optikos salonai. Kurie tuo pačiu metu turi įsirengią ir specialius kabinetus, kuriuose vykdo tyrimus. Dažniausiai jie atliekami prieš parenkant ir priderinant geriausiai atitinkamam regėjimui tinkančius akinius. Tačiau tikrai daugumoje jų galite ir išsitirti neplanuodami įsigyti akinių. Kai kuriais atvejais už tokią paslaugą gali tekti papildomai susimokėti, ypač jeigu atliekamas ne vienas testas. Tačiau kartais ji gali būti ir visiškai nemokama, kadangi optikos suinteresuotos plėsti klientų ratą.

https://optio.lt/paslaugos/regejimo-patikrinimas/