Nemažai priklauso nuo to, kokios konkrečios sporto šakos aikštelė bus įrenginėjama. Kadangi skiriasi tiek jų sportinės dangos, tiek ir specifinis inventorius. O ir dydis gali būti labai skirtingas. Tad viskas prasideda nuo projekto arba bent jau idėjos, jeigu įrenginėjama nedidelė aikštelė, kuriai nereikalingos išskirtinės savybės. Tuomet seka žemės paruošimas, kadangi praktiškai bet kokiam sportui reikalingas lygus ir tvirtas paviršius. Kai kuriais atvejais gali užtekti tiesiog išlyginti žemes, tačiau kartais gali prireikti ir specialių medžiagų, kuriomis bus išklojamas visas plotas. Ir visa tai turi būti atlikta dar prieš sportinės dangos paklojimą. Kuris irgi gali būti labai skirtingas priklausomai nuo pasirinkto produkto. Tad gali skirtis atitinkamai, kai naudojamos liejamos sportinės dangos ir kai pasirenkama guminė danga aikštelėms. Po to seka konkrečiam sportui reikalingų įrengimų sumontavimas bei kiti aplinkos tvarkymo darbai, jeigu jie yra reikalingi.

Skirtingų tipų sportinės dangos ir jų ypatybės

UAB Sportinės dangos specialistai pasidalins skirtingose sporto šakose naudojamų dangų ypatumais, apie kuriuos neretai net nesusimąstoma. Taip pat neretai gali būti keblu atsakyti į klausimą, nuo ko gi priklauso sportinės dangos kainą ir kuris variantas būtų geriausias pasirinkimas. Taigi, daugeliui nebus naujiena, jog krepšinio aikštelės danga yra medinė, tačiau tikrai ne visi žino apie molinius teniso kortus. Tačiau tie paties teniso kortai gali būti iškloti ir kiliminėmis dangomis. Ir abejais atvejais bus galima kokybiškai žaisti tenisą. Būtent dėl skirtingų medžiagų yra skirtinga ir sporto salių grindų dangos kaina. Dėl šios priežasties neprofesionaliose vidaus krepšinio aikštelėse naudojamos pvc sportinės dangos, kurios nors ir pigesnės, tačiau savo funkciją puikiai atlieka. Todėl natūralų medį galima išvysti jau tik profesionaliose arenose. O futbolo aikštėse vis dažniau matysime dirbtinę žolę, kadangi tikros priežiūra kainuoja tikrai nepigiai. Tad ne kiekvienas stadionas skiria tam lėšų, ypač žinant, kad ir dirbtinė žolė puikiai atlieka savo funkciją. Stadionuose bėgimui dažniausiai naudojamos liejamos guminės dangos, kurios užtikrina gerą sukibimą ne tik dėl specifinių medžiagų, bet ir dėl savo nelygaus paviršiaus. Be to, jos nėra labai kietos, todėl pritaikytos komfortiškam bei saugiam bėgiojimui. Sporto salių dangos, kur įrengti įvairūs treniruokliai, dažniausiai būna guminės. Tam irgi yra gana paprasta priežastis – guma geriausiai gali atlaikyti sunkius svorius. Kadangi ji yra minkšta, todėl sugeria net didžiausius smūgius patirdama tik laikinas deformacijas ir vėliau grįžta į savo pradinę padėtį.

Sportinės dangos vaikų žaidimo aikštelėms

Nors vaikams žaisti nėra reikalinga tokia danga kaip profesionaliems sportininkams, tačiau ji turi turėti kitas savo išskirtines savybes. Viena iš pagrindinių yra minkštumas, kadangi vaikai žaisdami neretai nukrenta ir taip gali susižeisti, tad reikia, jog smūgis būtų minimalus. Kaip medžiaga tą geriausiai užtikrinti gali guma, kuri be to dar yra ir gana atspari aplinkos sąlygoms. Todėl puikiai tinka naudoti ir lauke. Dėl šių priežasčių aikštelėse yra populiariausios trijų tipų dangos: guminės plytelės, gumos mulčas bei liejama guminė danga.