Pirmiausiai turėtų būti atskirta reklamos gamyba nuo jos montavimo bei reklamos ploto nuomos kainos, kadangi bendra suma gali labai skirtis. Labiausiai ją gali iškreipti būtent ploto nuoma, kuri kardinaliai skiriasi priklausomai nuo lokacijos. O pačios gamybos kainą labiausiai lemiantis aspektas yra reklamos dydis. Kadangi kainuoja tiek jai reikalinga medžiaga, ant kurios bus spausdinamas vaizdas, tiek ir pats spausdinimas remiasi į reklamos plotą. Tad natūralu, jog didėjant reklamos plotai tiesiogiai didėja ir jos kaina. Taip pat kainai įtakos gali turėti ir medžiagos, iš kurių gaminama reklama. Nors dauguma įmonių siūlo gana panašius ir standartiškus produktus, kurie optimaliausiai atitinka kainos ir kokybės santykį ir neretai yra jau laiko patikrinti. Todėl klientams nereikia baimintis dėl neaiškios produktų kokybės. Todėl šioje vietoje kaina gali išaugti tuomet, jeigu norėsite kažkokių nestandartinių sprendimų arba medžiagų. Priešingu atveju ji yra gana pastovi.

Reklamos gamyba ir jos tendencijos Lietuvoje

Nors šiais laikais nemaža dalis reklamos persikėlė į virtualią erdvę, tačiau gatvėje pastebimų reklaminių žinučių dėl to praktiškai nesumažėjo. Taip yra todėl, jog marketingo specialistai stengiasi išnaudoti visas įmanomas galimybės bei būdus pristatyti įmones, produktus ar paslaugas. Todėl reklamos gamyba tikrai neišgyvena prastesnių laikų ir yra labai populiari.

Reklamos gamyba Vilnius yra pirmoje vietoje pagal savo apimtis ir tikrai smarkiai pirmauju. Atotrūkis pastebimas netgi lyginant su reklamos gamyba Klaipėda arba reklamos gamyba Šiauliuose, nors pastarieji miestai tikrai nėra maži. Tačiau tą galima paaiškinti tiek didele gyventojų, tiek ir įvairių verslų koncentracija sostinėje. Todėl pagal rinką Vilniui artimiausia yra reklamos gamyba Kaune, kuri nors ir nusileidžia savo kiekiu, tačiau skirtumas nėra toks drastiškas.

Aišku, kituose mažesniuose tokios paklausos kaip didžiuosiuose tikėtis negalima, nebent vertinant santykinai, o ne tiesiogiai imant reklamų dydžius. Todėl reklamos gamyba Alytuje bei reklamos gamyba Marijampolėje galima būtų priskirti prie vidutinės rinkos dalies. Kuri sėkmingai gyvuodama prisideda prie didžiuosiuose miestuose šioje srityje veikiančių įmonių. Ir ta mažiausioji dalis galėtų būti reklamos gamyba Radviliškyje ar bet kuriame kitame nedideliame mieste. Tačiau tai nereiškia, kad ten konkurencijos nėra ir lengvai galima gyvuoti, kad ir esant nedidelei paklausai. Taip nėra, kadangi nemažai didžiųjų įmonių savo veiklą išplėtę visoje šalyje ir pagaminti produktai gali nesunkiai pasiekti praktiškai bet kurį miestą.

Ar sudėtingas procesas reklamos gamyba?

Viskas labai priklauso nuo to, kokį galutinį produktą siekiama sukurti. Todėl ir reklamai paruošti vienu atveju gali prireikti tik kelių minučių žmogaus darbo, o kitu atveju – įvairiausių įrenginių pagalbos ir ilgo proceso. Tačiau šiais laikais dažniausiai tai nėra labai sudėtinga, kadangi įmonės turi nemažą patirtį šioje srityje. Be to, dauguma procesų yra automatizuoti, tad belieka juos tik kontroliuoti bei rūpintis produkto kokybe. Todėl šioje srityje nerasime gausybės darbuotojų kaip galima įsivaizduoti tradicinę gamyklą. Kadangi dirbs mažiau, bet aukštos kvalifikacijos specialistų, kurie produktus kuria pasitelkdami naujausius įrenginius. Kartu tai leidžia ne tik supaprastinti procesą, bet ir sukurti kokybiškesnius produktus.