Kiekvienas iš mūsų valandų valandas praleidžiame spoksodami į ekraną skaitydami naujienas, straipsnius, galų gale knygas ir turbūt tik keletas jaučia malonumą tai darydami. Perštinčios akys, galvos skausmas, kojų tirpimas –  tai tik kelios iš daugelio „modernaus skaitytojo“ simptomų. Norėdami padėti jums išspręsti šią problema, pateikiame keletą naudingų pararimų, kurie jūsų skaitymą prie kompiuterio pavers malonia pramoga!

Pašalinkite visą blaškančia informaciją

Viena iš priežasčių kodėl skaityti kompiuterio ekrane taip nepatogu – galybė blaškančios informacijos internete. Skaitant straipsnį, pilną spalvingų iššokančių reklamų, sunku išlaikyti dėmesį, suprasti turinį. Štai keli būdai, kaip lengviau išlaikyti visą dėmesį sutelkus tik į tekstą:

iReader: šis nemokamas nuostabus papildymas, tinkantis Chrome bei Firefox naršyklėms, suteikia galimybė pašalinti visus pašalinius dėmesį nukreipiančius faktorius ir susikoncentruoti į svarbiausią – skaitymą. Tiesiog paspauskite ant iReader ikonos savo naršyklės viršuje ir šis įrankis atsikratys visų svetainėje esančių nuotraukų bei reklamų. Štai kaip tai paprasta!

Žymų saugojimo įrankiai: Instapaper ir Read it Later yra puikūs įrankiai, padedantys pajusti tikrą skaitymo malonumą, ypač skaitant ilgesnius straipsnius ar knygas. Su šiomis programomis galite keisti teksto foną, spalvą ir net šriftą. Tokiu būdų galite nusistatyti malonesnį teksto dizainą ne tik akims, bet ir išreikšti savo esamą nuotaiką.

Pasirūpinkite savo aplinka

Kaip jau minėjau, akių skausmas – vienas iš dažniausių skaitymo kompiuteriu blogoje aplinkoje rezultatas. Taigi, štai keli patarimai, padėsiantis geriau pasirūpinti savo kompiuterio aplinka, kad akys mažiau pavargtų:

Naudokite stalinę lempą: Galvokite apie skaitymą kompiuteriu lygiai taip pat, kaip apie knygų skaitymą. Juk skaitydami knygas dažniau renkatės kompaktiškesnes stalines lemputes negu pagrindinę kambario lempą? Lygiai tokį patį principą naudokite ir skaitydami kompiuteriu. Naudojant artimesni šviesos šaltinį, ekranas apšviečiamas labiau, todėl akys mažiau pavargsta.

Venkite langų už savęs: Žinoma, ne kiekvienas gali pakeisti savo kompiuterio vietą, bet tie, kurie gali, turėtų būtinai vengti langų už savęs. Kitu atveju – kompiuterio ekrane atsiras atspindys, todėl akys turės labiau įsitempti, labiau pavargs. Patikėkite, skaitymas be atspindžio ekrane daug malonesnis.

Išbandę visus šiuos patarimus, tikrai turėtumėte pradėti skaityti straipsnius ar knygas kompiuteryje su didesniu malonu ir entuziastingumu. Galų gale, jeigu nei vienas patarimas nepadėjo, galite investuoti šiek tiek pinigų ir nusipirkti elektroninę knygų skaityklę, su kuria jokių nepatogumų tikrai neturėsite. 

Informacija dalinasi vipknygos.lt