Vasara- tai poilsio metas, kada visi besimėgaudami geru oru, daug laiko praleidžia gamtoje, kai kurie automobilius keičia į dviračius ar verčiau iki darbo eina pėsčiomis. Kita kategorija žmonių, būtent vasarą traukia į kitas šalis, arba nąrsto Lietuvos gražiausius kampelius, ežerus ir visur kitur keliauja su automobiliu. Pastarąjai kategorijai žmonių vertėtų persiauti žieminius batus, ir vėl grįžti prie vasarinių… Kitaip tariant- nepamiršti pasikeisti žiemines padangas į vasarines!

Kas sukurta žiemai- nėra tinkama vasarai.“ Dėl ko šio pasakymo laikosi ne visi vairuotojai?

Vasarinėmis padangomis važinėti žiemą draudžiama, o žieminėmis nedygliuotomis vasarą – leidžiama. Todėl ir didelio bumo keičiant padangas į vasarines nėra. Žieminių padangų keitimo sezonas yra ištęstas – kartais tai trunka mėnesį, o kartais ir iki vasaros prasitęsia. Taip pat pasitaiko vairuotojų, kurie apskritus metus važinėja žieminėmis padangomis ir rizikuoja vasarą padangas sugadinti nepataisomai. Dažnai įmonės perka žiemines padangas, jomis važinėja visus metus, o rudenį vėl keičia į naujas. Trumpai tariant, per metus suvažinėjamas padangų komplektas. Kaip žieminiai batai netinkami vasarai, taip yra ir su automobilių padangoms. Padangas patartina keisti, kai vidutinė oro temperatūra pasiekia apie 7 laipsnius. Taip rekomenduoja ir gamintojai. Nuo 7 laipsnių šilumos žieminė padanga jau dirba prasčiau, o vasarinė – jau normaliai. Apsilankykite ir įsigykite žiemines padangas: https://www.perkupadangas.lt/ziemines-padangos

Vasarinės padangos geriau už žiemines?

Vasarinių padangų reikalingumas ypatingai pasijaučia esant aukštesnei nei 7 °C temperatūrai. Žemesnėje temperatūroje jų guma praranda lankstumą ir kietėja- važiuoti tampa pavojinga. Šiltomis oro sąlygomis vasarinės padangos užtikrina geriausią sukibimą tiek ant sausos, tiek ant šlapios kelio dangos. Vasarinės padangos pasižymi mažiausiu riedėjimo pasipriešinimu ir yra itin tylios, taigi saugiausias, ekologiškiausias ir komfortabiliausias pasirinkimas šiltajam metų laikotarpiui – vasarinės padangos. Ant sausos kelio dangos važiavimas bus tuo tikslesnis, kuo tvirtesnis profilio raštas. Štai dėl ko lenktyninės padangos yra lygios.Tokį tvirtumą lemia keletas faktorių. Viso to negalėtų užtikrinti žieminės padangos.

Tik visuomet prieš pirkdami tokias padangas pasitarkite su pardavėjais. Lietuvoje galima rasti itin daug kompanijų, kurios parduoda kokybiškas vasarines padangas, tačiau ne visuomet kaina yra itin gera. Reikia gerai orientuotis rinkoje, kad būtų galima atlikti visus darbus už geras kainas. Kiekvienas protingas pirkėjas gerai orientuojasi produktuose, todėl gali objektyviau nuspręsti kokį produktą jam rinktis. Visoje Lietuvoje galima rasti iš tiesų labai daug kompanijų, kurios parduoda padangas, tačiau vasarinės padangos pigiau yra ne visose įmonėse.