Nepasidomėjusiems šių dienų rinkos tendencijomis gali atrodyti, jog praktiškai bet koks serveris kaina turi pakankamai ne maža. Todėl turėti jį gali sau leisti tikrai ne kiekvienas. Tačiau tokia nuomonė yra klaidinga. Rinkoje yra tikrai daug skirtingų variantų, iš kurių nemaža dalis kainuoja sąlyginai nedaug ir yra prieinami praktiškai kiekvienam. Aišku, nereikėtų tikėtis, jog Qnap serveris arba Hp serveriai, kurie yra vieni iš populiariausių tarp ekonomiškų variantų, kainuos keliasdešimt Eurų. Tačiau tikrai nebus būtina išleisti kelių tūkstančių. Nors galima rasti gaminių kainuojančių ir tiek arba dar daugiau. Tačiau tai jau, pavyzdžiui, Nas serveris kaina atitinkantis savo išskirtinėmis savybėmis. Kurios leistų atlikti sudėtingiausias operacijas, duomenis perduotų itin greitai. Tačiau kasdieniams darbams viso to tikrai nereikia.

Nas duomenų saugyklos ir ką reikėtų apie jas žinoti

Pirmiausia reikėtų suprasti jų patį veikimo principą, kadangi duomenis galima saugoti pačiais įvairiausiais būdais. Išvertus trumpinį iš anglų kalbos, tai bus tinklinė duomenų saugykla, kuri gali kaupti įvairiausius duomenis. Priešingai, negu įprastas kietasis diskas, šis variantas pasižymi gerokai didesniu našumu ir gerokai didesniu duomenų kiekiu, kurie gali būti kaupiami. Duomenų saugykla kaina nenusileidžia kitiems alternatyviems įrenginiams. Tačiau jeigu palyginsime, kokios yra serverių kainos, tai pamatysime gana akivaizdų skirtumą. Žinoma, labai nemažai priklauso ir nuo specifinio įrenginio pasirinkimo, kuris yra savitas kiekvienu skirtingu atveju.

Ar serveris namuose yra įmanomas variantas?

Teoriškai praktiškai viskas įmanoma, jeigu yra tam pakankamai resursų, kurie šiuo klausimu labiausiai atsiremtų į finansinį aspektą. Paprasčiausių serverių kainos yra pakankamai nedidelės, bent jau tokios, kad jie yra prieinami daugumai. Tačiau tuomet atsirandi visi kiti niuansai susiję su tokio įrenginio priežiūrą, jame esančių duomenų saugumu ir panašiais aspektais. Tad prieš tai reikėtų įvertinti visus šiuos niuansus. Bet kyla natūralus klausimas, kodėl praktiškai pas nieką namuose nerasime serverio, jeigu jie jau taip lengvai prieinami. O atsakymas yra gana paprastas – tam yra pakankamai nemažai alternatyvų, kurios daugeliu aspektų yra geresnis pasirinkimas, negu nuosavas įrenginys. Be to, kad pilnai išnaudoti jo galimybes ir išvis kad būtų toks poreikis, reikia užsiimti labai specifiniais darbais. Tad tokių žmonių tikrai nėra daugiau, o nemažai jų daliai darbams atlikti reikalinga įranga suteikiama darbovietėje, pavyzdžiui, serveriai paštas.

Serverių kainos – https://www.balt.net/dedikuotu-serveriu-nuoma

IT įrenginių rinkos tendencijos

Paskutiniu laiku turime kaip niekada spartų visų informacinių technologijų tobulėjimą. Atrodo, kad naujovėms nėra ribų, tačiau iš tikrųjų šiuo metu rinkoje pastebima ne didėjantis unikalių produktų skaičius, bet išleidžiami vis nauji patobulinimai. Kurie kažkiek praplečia jau sukurtų prietaisų galimybes. Todėl senesnių serverių kainos pastoviai krenta ir tas kritimas tiesiogiai priklauso nuo naujų gaminių atsiradimo rinkoje. Tačiau būtų naivu tikėtis, jog jie atpigs iki minimalios kainos. Taip būna labai retai ir dažniausiai tuomet, kada įrenginius panaudoti praktiškai tampa neįmanoma. O kol kas net su gana primityviais serveriais galima atlikti elementariausius darbus. Taip pat nemaža dalį rinkoje užsiima vadinamoji debesų technologija, kuri leidžia kaupti duomenis virtualiai.