Praktiškai visi jie gali sėkmingai atlikti savo funkciją. Nors kiekvienas gaminys turi jam būdingas ypatybes, dėl kurių gali skirtis jo ilgaamžiškumas, panaudojimo spektras bei kiti aspektai. Todėl renkantis yra pakankamai svarbu visus šiuos dalykus įvertinti ir tuomet pasirinkti būtent jums geriausiai tinkantį variantą. Kadangi kiekvienas atvejis gali būti individualus. Todėl reikėtų žinoti pagrindinius aspektus, kuriais skiriasi šie gaminiai, ir kokią įtaką jie gali turėti naudojimui.

Jau pats pavadinimas gali išduoti, jog šiltnamis klasika yra tradicinis bei vienas iš dažniausių pasirinkimų. Kadangi toks gaminys yra optimalaus dydžio ir pritaikytas prie daugumos poreikių. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad bet kuris kitas produktas bus kažkuo prastesnis. Šis variantas yra savotiškas standartas tiems, kurie nenori daug galvoti bei gilintis į visus niuansus. Tačiau skiriant tam laiko galima surasti būtent jums geriausiai tinkamą gaminį. Todėl nereikėtų skubėti priimti galutinio sprendimo, ypač jeigu jums įdomi ši sritis ir norite savarankiškai pasirinkti.

Galima išgirsti, jog šiltnamis lietuviškas bus geresnis ir tarnaus ilgiau, negu iš kaimyninių šalių atkeliavęs gaminys. Tačiau šis teiginys ne visuomet bus teisingas. Žinoma, dar labai daug priklauso su kuo bus lyginamas Lietuvoje pagamintas produktas. Kadangi rinkoje galima rasti ir labai kokybiškų gaminių ir ne tokių gerų. Aišku, gana svarbu palaikyti kitus lietuvius ir jų vykdomą veiklą, todėl tikrai galima atkreipti dėmesį į jų kuriamą produkciją. Tačiau vertinant kokybę kiekvieną atvejį reikėtų apžvelgti individualiai. Ir kažkokių bendrų tendencijų atrasti tikrai neįmanoma.

Šiltnamis iš lankų jau praeiti?

Anksčiau tai buvo viena iš populiariausių konstrukcijų, kuri leisdavo labai lengvai apdengti gaminį specialia plėvele. Tačiau šiomis dienomis daug populiaresnis variantas yra jau pilnai paruoštas gaminys, kur plėvelę atstoja polikarbonatas. Kadangi jis savo savybėmis gerokai pranoksta visas kitas medžiagas. Tačiau tokia konstrukcija, kuri dabar vadinama arkine, skiriasi nuo seniau naudotų lankų. Nors iš pirmo žvilgsnio principas gali pasirodyti pakankamai panašus. Kadangi pats karkasas iš esmės nėra labai pakitęs. Tačiau šiuolaikiniuose variantuose viskas sujungta tarpusavyje, todėl tikrai retai kur galima rasti atskirus lankus. Bet tai nereiškia, jog tokia konstrukcija bloga. Tiesiog dabartinis šiltnamis skiriasi savo gamybos technologijomis.

Išmanusis šiltnamis – galimybė palengvinti darbus

Visos naujos technologijos yra kuriamos tam, jog būtų kaip įmanoma labiau palengvinama žmonių kasdienybė. Ne išimtis yra ir daržininkystės sritis, kur taip pat naudojamas toks išmanus gaminys. Aišku, iš pirmo žvilgsnio jis gali daug ir nesiskirti nuo tradicinio varianto. Tačiau sumontuotos sistemos tikrai leis sutaupyti nemažai laiko. Kadangi tokiuose gaminiuose yra išvedžiota laistymo sistema. Ji leidžia vienu metu palaistyti visą šiltnamį tiesiog atsukus vandens kranelį. Todėl nereikės kiekvieno augalo laistyti atskirai. Be to, tokie gaminiai turi ir automatinę vėdinimo sistemą. Ji užtikrina oro cirkuliaciją priklausomai nuo temperatūros. Jeigu ji labai aukšta, tuomet vyksta intensyvesnis vėdinimas ir šiltnamis automatiškai atidaromas labiau. O jeigu nukrenta temperatūra, tuomet vėdinimo angos yra pridaromos. Todėl nereikia jaudintis, jog augalai perkais arba sušals.