Tikriausiai nėra sudėtinga įsivaizduoti Sibiro klimatą. Ir tikrai nesunku suprasti, jog jis yra pakankamai atšiaurus. Todėl ir augalams bei medžiams ten augti nėra pačios palankiausios sąlygos. Dėl to jų augimas vyksta lėčiau, negu šiltuose kraštuose. O tai lemia, kad pati mediena yra gerokai tankesnė bei stipresnė ir geriau prisitaikiusi prie nepalankaus klimato. Būtent dėl šių priežasčių iš tolimųjų kraštų atkeliavusio maumedžio lentos yra ypatingai vertinamos. Tačiau gali atrodyti, kad tokios terasinės lentos kaina bus labai didelė. Ir ne tik dėl išskirtinių savybių, tačiau ir dėl tolimo kelio, kurį ji turi įveikti prieš pasiekdama mūsų šalį. Tačiau taip tikrai nėra. Aišku, tai gal ir nebus pigiausias variantas rinkoje, tačiau tuo pačiu metu jis tikrai nebus vienas iš brangiausiųjų. Todėl ieškant išskirtinės kokybės nereikėtų jo atmesti dėl išankstinės nuostatos dėl didelės kainos. Kuri iš tikrųjų nėra jau tokia aukšta.

Kur parduodamos maumedžio lentos?

Šiomis dienomis tai nėra labai retas produktas rinkoje, todėl prekybos vietas rasti neturėtų būti sunku. Užtenka pasidomėti, kokios prekyboje yra terasinės lentos Garliava. Ir tarp variantų iškart pamatysite, jog parduodamos ir maumedžio terasinės lentos Garliava. Lygiai taip pat yra ir su bet kuria kita vietove. Tad geriausia bei paprasčiausia norimo produkto paiešką pradėti internete. Kur užtenka suvesti užklausą: terasinės lentos Druskininkai ir akimirksniu gausite ne vieną variantą. Kur galėsite rinktis iš skirtingų pardavėjų pateikiamo asortimento.

Maumedžio apdaila – praktiškas pasirinkimas

Žinoma, yra daugybė alternatyvių ir nenatūralių medžiagų, kurioms neprilygs maumedžio lentos. Tačiau norintiems bei vertinantiems tikrą medį tai bus vienas iš geriausių pasirinkimų kainos ir kokybės santykiu. Kadangi maumedis kaip ir kiti spygliuočiai nėra tokie brangūs lyginant juos su kietmedžiais. Kurių žinomiausias atstovas būtų ąžuolas. Tačiau iš kitų spygliuočių jis išsiskiria itin dideliu tvirtumu. Be to, maumedžio mediena yra pakankamai atspari aplinkos sąlygoms dėl didelio sakų kiekio savo sudėtyje. Kurie ją apsaugo nuo drėgmės ir taip užtikrina ilgą tarnavimo laiką. Dėl šios priežasties maumedžio dailylentės nereikalaus ypatingos priežiūros. Kurios reikia naudojant natūralų medį. Žinoma, papildomas impregnavimas arba dažymas tikrai nepakenks ir tik dar labiau prailgins tarnavimo laiką. Todėl nereikėtų jo atsisakyti.

https://www.vilniausmedienoscentras.lt/produktai/terasine-mediena/

Maumedžio lentos ir jų kietumas

Neretai planuojant sudėtingesnių arba svarbesnių konstrukcijų statybą nemažai dėmesio skiriama medžio pasirinkimai. Ir pagrindinis vertinimo kriterijus yra būtent jo kietumas. Kuris gali būti išreikštas ir tankiu, ir atsparumu ir žymint bei priskiriant atitinkamai klasei. Tačiau vien medžio rūšis nėra pagrindinis kriterijus. Kadangi dar nemažai priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis jis auga ir kaip vėliau buvo apdirbamas. Nors dabar dauguma bendrovių naudoja modernius apdirbimo metodus, kurie leidžia pasiekti maksimaliai gerus rezultatus. O kalbant apie patį maumedį, tai reikėtų išskirti Europoje augantį bei Sibiro. Kadangi ir jų savybės priklausomai nuo to gali labai skirtis. Sibiro medis pasižymės kietumu, kuris bus artimas netgi ąžuolui. O tuo tarpu Europoje augantis bus minkštesnis, tačiau vis tiek lenks pušį.