Internetinės paieškos LED juostos skelbiu rezultatai pateikia didelį šių gaminių pasirinkimą. Galite įsigyti pigiau jau naudotas LED juostas arba visiškai naujutėles, dar neišpakuotas jums pristatys į namus. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių. Tad ką reikia žinoti apie LED juostas?

LED apšvietimas leidžia improvizuoti bet kokio dydžio ir paskirties patalpose: namuose, biure, gamybinėse patalpose, lubose, ant sienų ir net lauke. Šio apšvietimo nauda jau niekam nekelia jokių abejonių. Be to, jog toks apšvietimas atrodo gana įspūdingai, tai yra ir be galo ekonomiškas. LED lemputės laikomos pačiomis taupiausiomis iš visų įmanomų nusipirkti mūsų šalies prekybos vietose lempučių. Tad jų galią tikslinga lyginti tik tarpusavyje.

Šiek tiek plačiau apie linijines LED sistemas, kuriose naudojamas LED profilis. Ant jo klijuojamos LED juostos. Paprastai toks apšvietimo įrengimas sutinkamas pavadinimu LED juostos profilis. Šiomis dienomis tampa labai madinga LED juostomis apšviesti virtuvės stalviršio zoną. Tai išties įspūdingas ir gana inovatyvus sprendimas. Tik turėtumėte žinoti, jog tokiu atveju jums neabejotinai reikalinga LED juosta atspari drėgmei. Virtuvės stalo paviršius ir dažnai išliejami skysčiai, kaip žinia, yra neatsiejami dalykai.

Pagrindiniai dalykai, kuriuos derėtų atsakingai pasirinkti – tai apšvietimo išdėstymas ir spalvos. Kiekviena šviesos spalva yra parenkama atsižvelgiant į apšviečiamos zonos paskirtį. Vis populiaresnėmis tampa LED juostos lubose. Tokios juostos lubose suteikia galimybę sukurti unikalų ir itin skoningą dizainą. Dažnai tai tampa ne tik pavieniu apšvietimo sprendimu, bet ir viso patalpos interjero akcentu. Puikiu sprendimu gali tapti įrengimas šviesai pralaidžių įtempiamų lubų su įvairiais fotografiniais vaizdais. Gebėjimas praleisti šviesą suintensyvina spalvas ir lubų apšvietimas įgauna pačius įvairiausius norimus atspalvius.

Jeigu kokiai nors ypatingai progai pageidaujate itin ryškaus efekto, dairykitės neoninės LED juostos. Žaismingos neoninės spalvos sukurs džiugią nuotaiką ir žaismingą atmosferą. Egzistuoja ir kitokių įvairiausių variantų. Sakykim, ieškodami LED juostos Ermitažas, tikrai rasite tokių pavadinimų: adresuojama LED juosta, CCT LED juosta ir kt. Tai rodo, jog šių apšvietimų juostų paskirtis yra išties didelė ir gana skirtinga. LED juostos mūsų rinkoje yra dar ganėtinai jaunas produktas. Tad nesivaržykite specialistams išreikšti savo poreikių prekybos vietoje, ar rinkdamiesi prekes internetinė parduotuvėje. Jie neabejotinai jums padės išsirinkti tinkamiausią ir labiausiai pageidaujamą apšvietimą.

Ieškodami sau tinkamiausio apšvietimo ant LED juostų pakuočių neabejotinai sutiksite raidę V. JI žymi LED juostos darbinę įtampą. Galima rasti 5V LED juostą ir net iki 24V juostų. Pirmosios pasirenkamos mažesnių zonų apšvietimui, tuo tarpu pastarosios dažniausiai reikalingos itin dideliems projektams.

Jeigu nors kiek domėjotės LED apšvietimu, tikrai girdėjote terminus RGB LED juostos ir RGBW LED juosta. Kuo jos skiriasi? RGB juosta bus nepakeičiamas sprendimas, norint paįvairinti pabodusį apšvietimą. Tai daugiaspalvės juostos ir jų esminis skirtumas nuo paprastų LED juostų – diodai. Kuo didesnis šviesos diodas, tuo intensyvesnė šviesa. RGB juostoje paprastai vienas diodas yra sudarytas iš trijų mažesnių spalvotų šviesos diodų – raudonos, žalios, mėlynos. RBGW LED juostos vienas diodas yra sudarytas jau iš keturių šviesų mažyčių diodų – raudono, žalio, mėlyno ir balto. Sumaišius šias spalvas, balta spalva nebus kažkaip stipriau išskiriama, ji paprasčiausiai suteiks šiltą ir neutralų apšvietimą. Jeigu norite šaltesnių spalvų, neabejotinai rinkitės RGB LED juostą. Geras sprendimas – RGB LED juostos rinkinys. Juostų komplektai jame paprastai komplektuojami su maitinimo šaltiniu ir valdikliu.