Žiniasklaidoje netrūksta pranešimų apie miškų gaisrus, ir, ko gero, nereikia ir sakyti, kokią didelę žalą daro šie procesai: žūsta šimtai gyvūnų, netenkama įvairių rūšių augalų, aplinkiniams tenka kvėpuoti ypač kenksmingomis dalelėmis, o miškų savininkai patiria didžiulius nuostolius, tad, kai kurias atvejais, tokios paslaugos, kaip miško supirkimas, apskritai tampa neįmanomos. Taigi, apsaugos sprendimų nuo gaisro, niekada nebus per daug, tačiau juos galima taikyti tik tuomet, kai patys turime informacijos. Taigi, būtų galima sakyti, kad informacijos apie tai, kaip apsaugoti miškus nuo gaisro, niekada nebus per daug. Tad skubame dalintis svarbiomis įžvalgomis.

Labai svarbu priklausančiame miške pagal visus reikalavimus įrengti mineralizuotas juostas. Miškui užsidegus, šios juostos neleistų gaisrui plisti toliau. Savaime suprantama, mineralizuotų juostų įrengimas reikalauja pinigų bei laiko, tačiau tai yra iš tiesų puiki investicija, kuri nelaimės atveju, padėtų sumažinti nuostolius.

Miškai paplitę po visą šalį, tačiau kai kurie iš jų yra padidintos rizikos grupėje. Jei ir jūsų miškas priklauso šiai grupei, tokiu atveju, labai tikslina rinktis profesionalių priežiūros specialistų paslaugas, kurie reguliariai organizuotų reidus ir pagal visus reikalavimus įvertintų miško būklę ir apie tai informuotų jus. Tokie reidai gali tapti puikia prevencine priemone, leidžianti žinoti, kokia yra jūsų miško būklė, o taip pat – žinotumėte, ar verta imtis kokių nors veiksmų.

Gyvename šalyje, kurioje galima išskirti tam tikrus laikotarpius, kuomet kritulių būna mažiau nei įprasta. Taigi, laikotarpiai reiškia, kad gaisringumo rizika yra kur kas didesnė nei įprastai. Taigi, jei miškas yra gausiai lankomas žmonių, galima imtis ir dar vienos prevencinės priemonės: laikotarpiais, kai kritulių iškrenta mažiau nei įprasta, tiesiog uždrauskite žmonėms lankytis miške.

Labai dažnai kalbama apie tai, kad miške paliktos šiukšlės teršia aplinką ir tai yra tikrų tikriausia tiesa. Vis tik, reikia pastebėti ir tai, kad būtent jos gali tapti gaisro priežastimi. Taigi, jei norite gaisro riziką sumažinti, turėtumėte reguliariai valyti mišką.

Visų šių sprendimų įgyvendinimas reikalauja laiko, pinigų bei kitų išteklių, tačiau tai daryti verta – apsaugosite turtą nuo viską naikinančios ugnies.