Vienas iš ekonomiškiausių būdų apšiltinti patalpas – šilumos siurbliai. Tai yra puiki energiją taupanti alternatyva dujiniam šildymui, krosnims arba elektriniams šildymo prietaisams. Jų veikimo principą galima apibūdinti labai trumpai: šis prietaisas sugeria šiluminę energiją vienoje vietoje ir perkelia ją į kitą vietą. Šildymo sezonu šilumos siurbliai šilumą perkelia iš lauke esančio šalto oro, o karštuoju metų sezonu, kai patalpas reikia vėsinti, šilumos siurbliai veikia atvirkščiai – patalpose esantį šiltą orą perduoda į aplinką. Kadangi šilumos siurblių paskirtis – šilumą perkelti, o ne sukurti, tai jie gali suteikti daug daugiau energijos nei suvartoja patys.

Paprastai mūsų rinkoje galima įsigyti dviejų tipų siurblius: šilumos siurbliai oras – oras ir šilumos siurbliai oras – vanduo. Nors tenka girdėti, jog geriausi šilumos siurbliai oras – vanduo, tačiau specialistai sako, jog tai priklauso nuo daugelio aplinkybių. Didele dalimi tai priklauso nuo šildomos patalpos ploto ir išplanavimo.

Pateiksime abiejų šių siurblių tipų privalumus, kuriuos įvardija tiek specialistai, tiek jau įsigiję šį įrenginį klientai. Šilumos siurbliai oras – oras puikūs, nes:

 • Juos nesunku pritaikyti ir sumontuoti tiek senuose, tiek naujos statybos namuose;

 • Vasarą puikiai vėsina, o žiemą, ypač tai aktualu pereinamuoju laikotarpiu, šildo;

 • Dėl nedidelių sąnaudų ir lengvo pritaikymo yra labai tinkami, norint papildyti jau turimą šildymo sistemą;

 • Galimi įvairūs vidinių blokų pasirinkimai, atsižvelgiant į patalpų ypatumus ir klientų poreikius;

 • Inverterinė technologija užtikrina tylų įrenginio veikimą ir mažas elektros sąnaudas;

 • Turi daug papildomų komfortui padidinti funkcijų. Vienos tokių – jonizavimo funkcija ir internetinė jungtis.

Šilumos siurblių oras – vanduo privalumai:

 • Idealus pasirinkimas, kai nėra galimybės prie pastato kasinėti žemės;

 • Žiemos metu vienu metu šildomas namas ir ruošiamas karštas vanduo. Todėl šie siurbliai dar dažnai vadinami aukštos temperatūros šilumos siurbliais oras – vanduo;

 • Esat lauke teigiamai temperatūrai, šildymas oras – vanduo net 4-5 kartus pigesnis už elektrinių šildymą;

 • Gali būti apjungiamas su bendra šildymo sistema;

 • Lengvai valdomi nuotoliniu būdu;

 • Tai protinga ir greit atsiperkanti investicija daugybei metų.

Norėdami daugiau sužinoti apie šilumos siurblių veikimo, montavimo ar įsigijimo niuansus, visuomet galite pasinaudoti internetine paieška šilumos siurbliai atsiliepimai. Jeigu turite savo mėgstamą įvairių įrengimų gamintoją, tuomet ieškokite atsiliepimų apie jų prekes, tarkim, Ariston šilumos siurbliai atsiliepimai. Kitų vartotojų nuomonė dažnai leidžia susidaryti aiškesnį vaizdą apie vieną ar kitą prekę.

Kitos dvi gana populiarios internetinės paieškos apie šilumos siurblius: šilumos siurbliai Lenkijoje ir šilumos siurbliai kaina. Tai visai nestebina, nes šioje šalyje ne vienas mūsų šalies gyventojas perka įvairiausias prekes gerokai pigiau. Kur pirkti, nuspręsite patys. Tik visuomet įvertinkite faktą, jog prekę pakeisti, grąžinti ar užsisakyti remonto bei montavimo darbus svečioje šalyje yra gana sudėtinga, dažnai negi neįmanoma.

Galiausiai paminėsime keletą šilumos siurblių pavadinimų, kurie, kaip rodo statistika, yra vieni populiariausių Lietuvos pirkėjų tarpe: Eso šilumos siurbliai, Daikin šilumos siurbliai, šilumos siurbliai Panasonic, šilumos siurbliai Nibe ir kt.