Prieš įsigyjant vandens valymo filtrus, visuomet būtų pravartu atlikti vandens tyrimus. Tai padės tiksliai nustatyti, koks vandens filtras jums reikalingas. Juk negalite vien tik paragavę vandens nustatyti, kokių nereikalingų priemaišų jame yra ir kaip stipriai tai įtakoja sveikatą bei namuose ar darbo aplinkoje veikiančius prietaisus. Pastarojo aspekto nederėtų nuvertinti, nes nekokybiškas vanduo išties ganėtinai stipriai trumpina įvairių buities ar pramoninių prietaisų veikimo laiką. Tai, kaip žinia, tikrai nepadės sutaupyti nei jūsų laiko, nei piniginių lėšų. Tad galbūt verta iš pradžių šiek tiek investuoti į vandens tyrimus?

Vandens tyrimai, pagal jų atlikimo metodiką, skirstomi į dvi dalis:

  • Fiziniai tyrimai.

  • Cheminiai tyrimai.

Atliekant fizinius tyrimus, paprastai nustatomos fizinės vandens savybės: temperatūra, skaidrumas, spalva, kvapas. Tikriausiai kilo klausimas: kam reikalinga nustatyti vandens temperatūrą? Atsakome – vandens temperatūra turi įtakos įrenginių darbui ir mikroorganizmų gyvybinei veiklai. Nuo temperatūros gana stipriai priklauso savaiminis vandens valymosi greitis, įsotinimas deguonimi, vandens skonis ir spalva. Vandens kvapas tiriamas todėl, kad pagal jį sprendžiama apie geriamojo vandens užterštumą ir cheminę sudėtį. Teoriškai švarus vanduo neturėtų turėti jokio kvapo. Jeigu jis juntamas, vadinasi vanduo nėra visiškai švarus.

Pagrindinis cheminių tyrimų siekiamas rezultatas – vandentiekio vandens pH nustatymas. Vandenyje yra gausu įvairių cheminių neorganinių ir organinių medžiagų, kurios stipriai pakeičia vandens savybes ir parodo, kiek tinkamas yra naudoti tiriamas vanduo. Todėl labai svarbu ištirti vandens pH, šarmingumą, ištirpusio deguonies kiekį, kietumą, nitratų, fosfatų ir geležies kiekį. Tik po išsamių tyrimų galima nusakyti konkretų vandens užterštumo lygį.

Koks geriamasis vanduo teka iš vandens čiaupų aktualu kiekvienam žmogui, nežiūrint ar jis gyvena didmiestyje, mažame miestelyje ar kaime. Todėl, kaip rodo internetinių užklausų statistika, atliekami geriamojo vandens testai yra aktualūs visiems mūsų šalies gyventojams. Kaip išsirinkti specialistus, kurie galėtų atlikti vandens tyrimus? Be abejonės, paslaugą jūs galite užsakyti ir internetu, tačiau pati vandens mėginio paėmimo procedūra pareikalaus kontakto akis į akį su specialistais. Todėl, ieškodami šios paslaugos, įvertinkite tai, jog kaina priklausys ir nuo to, koks atstumas skiria jūsų namus ar darbo vietą nuo pasirinktos įmonės. Jeigu esate Vilniaus gyventojas, tuomet rinkitės jums artimiausią sostinės rajoną. Sakykim, vandens tyrimai Antakalnis. Kitų miestų gyventojai turėtų ieškoti vandens tyrimai Kėdainiuose, vandens tyrimai Trakuose, vandens tyrimai Utena, vandens tyrimai Mažeikiuose, vandens tyrimai Druskininkai ir panašiai. Na jeigu jums visai nesvarbu, kurioje vietoje ieškoti vandens tyrimo specialistų, tik norite suprasti, kaip sužinoti vandens kietumą ir pageidaujate išties profesionalių specialistų pagalbos, tiesiog ieškokite UAB vandens tyrimai.

Dažnai žmonės teiraujasi iš kokių šaltinių tinkamiausia tirti vandenį, t. y. Iš kur paimtas vanduo parodys tiksliausius tyrimus. Vandens analizė gali būti vykdoma iš gana skirtingų šaltinių:

  • Atvirų šaltinių;

  • Šulinių;

  • Gręžinių;

  • Vandentiekių.

Paminėjome tik pačius populiariausius ir dažniausia pasirenkamus šaltinius. Jeigu jūs vandenį naudojate iš kitokių vietų, nerimauti nereikėtų. Tikrai savo darbą išmanančios vandens analizės ir filtrų parinkimo kompanijos jums parinks tinkamiausią tyrimą iš bet kokio šaltinio. Tokių analizių metu nustatoma spalva, vandens kietumas, drumstumas, cheminių elementų kiekis tiriamajame šaltinyje.