Šiais laikais jau daugumai žmonių nekyla abejonių dėl vėdinimo sistemų būtinumo pastatuose, kadangi tikrai ne visur yra galimybė laikyti atidarytą langą. Tačiau ne visuomet tinkamai gali būti įvertintos visos šių sistemų dalys.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai visoje sudėtingoje vėdinimo sistemoje yra viena iš mažiausiai svarbių dalių. Tačiau tai tik klaidingas įspūdis, kadangi šios grotelės atlieka ne tik tiesioginę su vėdinimu susijusią funkciją, bet kartu ir estetinę. Kadangi tikrai ne kaip atrodytų atviros sistemos, be to, į jas nesunkiai galėtų patekti ne tik nešvarumai, bet ir paukščiai. Dėl ko kiltų pavojus tiek jiems, tiek visiems veikiantiems įrenginiams.

Dažniausiai išskiriamos yra vidinės bei išorinės ventiliacinės grotelės, kurios nors ir atlieka praktiškai tą pačią funkciją, bet kažkiek skiriasi. Kadangi išorėje yra labai veikiamos aplinkos sąlygų, todėl ventiliacinės grotelės turi būti atsparesnės tiek drėgmei, tiek temperatūros pokyčiams. O viduje bene pagrindinis aspektas yra dizainas, kuris derinamas prie esamo interjero. Todėl patalpose dažniausiai montuojamos plastikinės ventiliacinės grotelės. Nors tiek lauke, tiek ir išorėje stengiamasi, jog grotelės nebūtų matomas daiktas ir neatkreiptų bereikalingo dėmesio. Be to, dabar yra naudojamos pakankamai modernios lauko ventiliacinės grotelės su atbuliniu vožtuvu. Jis užtikrina, kad oras judės tik viena kryptimi, šiuo atveju dažniausiai iš vidaus į lauką. Tuomet į sistemą nepatenka gatvėje esančios dulkės ir kitos nepageidautinos dalelės. Kiek kitokią funkciją atlieka reguliuojamos ventiliacinės grotelės. Jos leidžia patiems reguliuoti oro bei kartu vėdinimo srautus atsižvelgiant į asmeninius poreikius. Tačiau pralaidumą galima reguliuoti ir dar vienu būdu. Visuomet galite rinktis iš skirtingo pralaidumo grotelių, priklausomai nuo vėdinimo sistemos poreikių, patalpų dydžių. Tiesa, tuomet jau jo reguliuoti negalėsite, tačiau pasirinkus optimalų variantą to daryti netgi neprireiks.

Kur galima įsigyti ventiliacines groteles?

Dažniausiai jos būna montuojamos arba įrenginėjant ventiliacines sistemas, arba atliekant apdailos darbus. Tačiau bet kuriuo atveju gali nutikti taip, jog patiems teks pasirūpinti, iš kur jas gauti. Bet tai tikrai nebus sudėtinga, kadangi nesunkiai bus randamos ventiliacinės grotelės Ermitažas parduotuvėje, ventiliacinės grotelės Senukai prekybos centre bei ventiliacinės grotelės Moki veži. Be to, jas tikrai gali pasiūlyti ir vėdinimo sistemų pardavėjai arba kitos šioje srityje besispecializuojančios įmonės. Paprasčiausia būtų pasinaudoti internetu ir ten surasti, kas pardavinėja ventiliacines groteles. Taip galima ne tik rasti sau reikiamą variantą, bet ir sutaupyti palyginus skirtingų pardavėjų kainas.

Kiek kainuoja rekuperatoriaus grotelės?

Pirmiausiai kaina priklausys nuo grotelių dydžio, kuo jos didesnės, tuo atitinkamai ir kainuos brangiau. Kadangi jos neretai gaminamos individualiai, pagal konkrečius matmenis, todėl net preliminarią kainą įvardinti būtų sudėtinga. Be to, dar daugiau gali lemti ir medžiaga, iš kurios grotelės bus pagamintos. Jeigu jos bus montuojamos lauke, tuomet dažniausiai naudojamas plienas arba aliuminis. Pastarasis yra brangesnis, tačiau pilnai atsparus aplinkos poveikiui. Taip pat visi metalai gali būti dažomi pasirinkta spalva ir taip priderinami prie interjero. Jeigu tai nėra sudėtinga arba labai didelė konstrukcija, tuomet ir kaina turėtų būti minimali.