Jei vertintume, kaip seniai buvo pradėtos teikti vertimo paslaugos, tai matytume, jog ištakos – labai gilios, o visa tai reiškia ir dar vieną dalyką: vertimo procesas bei vertimo paslaugos yra tai, apie ką galėtume pateikti daug įdomių faktų. Taigi, kviečiame susipažinti su informacija, kurios, tikėtina, net nežinojote. 

Kaip žinia, vertimo paslaugos reikalingos tam, kad informacija būtų išversta iš vienos kalbos į kitą. Nors paprastai verčiami įvairūs dokumentai, ne paslaptis, kad didelę dalį visų vertimų sudaro knygos. Tačiau, ar kada susimąstėte, kokia knyga buvo išversta į daugiausiai kalbų? Pasirodo, tai yra Biblija. Ši knyga buvo verčiama net į 2454 kalbas, tačiau, ko gero, tai labiausiai stebina antroji vieta. Ar galite įsivaizduoti, jog ji atiteko knygai apie Pinokį? Na, o, jei vertintume ne knygas, o autorius, tokiu atveju reikėtų pastebėti, kad pirmoji vieta atitenka Agatai Kristi. Būtent šios autorės kūriniai buvo išversti į daugiausiai kalbų.

Ko gero, daugelis žino, kad išvertus tekstą į kitą kalbą gali skirtis žodžius skaičius. Paprastai skirtumas nebūna didelis – jį sudaro keliolika, kelios dešimtys o kartais – keli šimtai žodžių. Tačiau itin ryškų skirtumą galime pastebėti kalbėdami apie visame pasaulyje žinomą romaną Karas ir taika, kurio žodžių skaičius rusų bei prancūzų kalbomis siekė tik 460 000 tūkstančių, tuo tarpu kitomis kalbomis buvo gerokai didesnį – siekė net 560 000.

Jei didžioji dalis pasaulio naudojame raides, tai ne paslaptis, kad Rytų pasaulis elgiasi šiek tiek kitaip, tad naudojamos ne raidės, o hieroglifai  Ir jei mes naudojame vos šiek tiek daugiau nei 30 raidžių ir to visiškai pakanka tam, kad galėtume kokybiškai skaityti pačius įvairiausius ledinius, tai, pavyzdžiui, Kinijoje situacija yra visiškai kitokia – čia egzistuoja net apie  50 000 hieroglifų. Taigi, atrodytų, jog reikia labai daug laiko bei pastangų tam, kad juos išmoktume. Kita vertus, viskas yra kur kas paprasčiau nei galime pagalvoti, kadangi nedidelės apimties leidinį, pavyzdžiui, iki 10 lažų siekiantį laikraštį, galima kokybiškai skaityti mokant vos 2000 hieroglifų.